JELENTKEZÉS TANÁRNAK
Tippek hirdetés feladáshoz:
1. Csak olyan elérhetőséget adj meg, amelyen tényleg kapcsolatba tudnak lépni veled a diákok. Ajánlott mobiltelefon és email cím megadása is, ezzel nem kerülsz hátrányba más tanárokkal szemben.
2. A legjobb, ha van saját helyszíned (ami nem feltétlenül a lakásod, lehet az egyetem vagy könyvtár). A személyes oktatás mellett pedig próbálj meg online tanítás is vállalni, ezzel kibővíted a potenciális érdeklődők számát.
3. Óradíjadat ajánlatos a többi, hasonló képzettségű és tapasztalatú tanár szintjére tenni. A túl drága órák elriaszthatják a tanulókat, az alacsony óradíj pedig bizalmatlanságot kelthet.
4. Mindig próbálj az általad tanított tantárgy legáltalánosabb kategóriájában is szerepelni (pl mikroökonómia mellett a közgazdaságtanban is), így majd megkereséskor el tudod dönteni, hogy tudod-e vállalni, vagy sem a jelentkezőt. Ha csak nagyon konkrét tantárgyat jelölsz meg, azzal potenciális érdeklődőket hagysz ki.
5. A bemutatkozó szöveged legyen átlátható, lényegretörő és tömör. A hosszú leírásokat nem sokan olvassák végig, inkább átgörgetnek rajta. Mindenképpen térjél ki benne tanítási tapasztalataidra, módszereidre. Próbálj valami egyedit is írni, ami alapján megjegyeznek, majd téged választanak a diákok (pl. nálam mindig van jutalomsüti).
6. Életkorodat, végzettségedet, foglalkozásodat érdemes kitölteni, és a fénykép is fontos lehet a tanárválasztásnál. Ezzel akár meg is duplázhatod a jelentkezők számát.
7. Ha először hirdetsz, akkor a hirdetés időtartamára a 6 hónapot javasoljuk. Az 1 hónapos hirdetést leginkább azoknak ajánljuk, akik valamilyen ok miatt nem akarnak vagy nem tudnak hosszabb ideig tanítani. Ha viszont hosszútávon tervezel a tanítással, bátran válassz 12 vagy 24 hónapos hirdetést! Minél hosszabb az időtartam, annál kedvezményesebb az ár!